Od czego zacząć?

Wystawy Shih tzu Kupiłeś psa z metryczką, delikwent ma 8-12 tygodni i właśnie sprzątasz kałuże którymi hojnie ozdabia twój a swój nowy dom i żeby kompletnie nie oszaleć snujesz marzenia o pięknym psie na podium (który sika pod drzewo nie na twój dywan) i błyszczących pucharkach, które z dumą pokazywał ci hodowca szkraba.

Wystawy Shih Tzu Wystawy od czego zacząć?

Najpierw formalności, żeby brać udział w wystawach shih tzu wystawypsów rasowych musisz być członkiem Związku Kynologicznego w Polsce (lub innej organizacji zrzeszonej w FCI – w Polsce jest to jedynie ZKwP) a twój pies musi mieć numer rejestracji oddziałowej. Jeśli nie jesteś członkiem ZKwP musisz udać się do najbliższego (tak jest najprościej, choć nie ma żadnej rejonizacji i możesz psa z Krakowa rejestrować w Warszawie) oddziału ZKwP.

Przed wybraniem się do oddziału upewnij się, czy kasa i sekretariat działają w wybranych przez ciebie godzinach, bo niestety do kasy musisz się wybrać. W oddziale wypełniasz deklarację członkowską, opłacasz roczną składkę i otrzymujesz legitymację.
Zostałeś członkiem ZKwP. Składka jest opłacana rocznie, a nie na 12 miesięcy. Warto zwrócić na to uwagę. Jeśli opłacisz ją np. w grudniu 2018 roku, niestety za miesiąc w styczniu 2019 będziesz musiał zapłacić kolejną –za nowy rok.

Następnie przedkładasz metrykę,

Rejestrujesz shih tzu i występujesz o wydanie mu rodowodu. Metryka zostaje w oddziale, dlatego jeśli chcesz wkrótce brać udział w wystawach, zanim otrzymasz rodowód, poproś o kopię metryki z numerem rejestracji oddziałowej, bez której nie zgłosisz psa na żadną wystawę (zwykle osoba „obsługująca” cię w oddziale sama o to zadba, pytając czy potrzebujesz numeru rejestracji ale na wszelki wypadek nie zapominaj o tym –poproś o kserokopię metryki z numerem rejestracji). (Czytaj dalej…)