Laser Lites

Jakie kosmetyki wybrać a jakich nie!
Jack204
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:04

Post autor: Jack204 » 14 lis 2016, 18:59

Z LL używam odżywki Protein Treatment i dla Fanaberii jest fajny - ma miły w dotyku włos, nic a nic się nie kołtuni, tylko trochę jeszcze muszę poużywać, zanim ten włos odżyje, bo na razie mam wrażenie, że jeszcze troszkę za suchy/watowaty jest. Ale to może już moje czepialstwo, bo Fana wygląda obłędnie jestem z LL bardzo zadowolona.

Za to na Mimi rewelacyjnie jako odżywka najlepiej sprawdza się IV SAN BERNARD PEK - jeszcze nie zakupiłam jej, ale moja groomerka tego użyła i efekt był świetny, lepszy niż po LL na Mimi, włos był obciążony i błyszczący, a po LL jest taki bardziej napuszony.

Z szamponów używam aktualnie all systemsps coś w tym jest, że im więcej się czyta, tym mniej się wie - jaki kosmetyk wybrać. U mnie zdecydowanie najlepsze efekty dała zmiana sposobu pielęgnacji - teraz w zasadzie 90% czesania odbywa się grzebieniem (GREYHOND Show Techa) i w zasadzie czeszę psiaki tylko przed kąpielą (czyli nawet co 2 tygodnie) a kołtunów nie ma, albo są niewielkie i bez problemu do rozczesania. Inaczej też rozczesuje się kołtuny Fanie, a inaczej Mimi - więc faktycznie, co pies to inna historia Fana ma bardziej watowe włosy więc wystarczy rozerwać palcami i bez problemu rozczesać, najpierw pudlówką z grubsza, a dokładnie grzebieniem. A Mimi najlepiej rozczesuje grzebień, pudlówki mogłoby nie być.

Jack204
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:04

Post autor: Jack204 » 14 lis 2016, 18:59

Edyta, ja w niedużej misce rozcieńczam tak w pół litra wody 1:20 odżywkę. I wodą z tej miski polewam, bo jednak lejąc z butelki, moim zdaniem, nie dotrzesz do każdego włosa, a to jednak o to chodzi. pół psa wstawiam do miski i polewam dokładnie, a później drugie pół czasem daję więcej odżywki, jeśli chcę bardziej zadziałać na włosy

Caroline
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:04

Post autor: Caroline » 14 lis 2016, 18:59

Przeglądając Dogomanię natknęłam się na takie komentarze dotyczące LL
[Edit by Admin: Link nie działa]
czyli używamy takich bardzo rozcieńczonych ,bardzo jestem ciekawa jak sprawdziły by się oryginalne?

karetina
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:04

Post autor: karetina » 14 lis 2016, 18:59

Shov oil jeszcze nie używałam ale mam zamiar kupić w przyszłym miesiącu.Nie pod papiloty bo takowych nie robię ale tak ogólnie do pielęgnacji włosa. Kosmetyków LL używałam ponad 2 lata i w pewnym momencie wydało mi się, że włos mojej suni jest trochę za suchy, wpadłam na pomysł, żeby zmienić kosmetyki. W sklepiku, w którym się zaopatruję shov oil nie był jeszcze dostępny Popełniłam wielki błąd, wydałam kupę kasy na kosmetyki All System i jeszcze więcej na veta, bo moja sunia dostała strasznego uczulenia. Całe szczęście, że już po wszystkim i włos jej odrósł bo normalnie miała łyse placki na piersiach i przednich łapkach. Nie jestem w 100% pewna, że to od tych kosmetyków bo wiele osób je używa i bardzo chwalą. Zresztą z alergiami to nie jest takie proste ustalić przyczynę. Dopiero po czasie przypomiałam sobie, że po zmianie kosmetyków zaczęłam znajdować na szczotce, po czesaniu i czasami na dywanie włosy , czego wcześnie nie było. W każdym razie wróciłam do LL i jest wszystko w porządku. Niestety ponieważ niepotrzebnie wydałam sporo kasy muszę po kolei kupować kosmetyki LL i teraz właśnie kupię wraz z szamponem (bo już mi się kończy) show oil i powoli skompletuję cały zestaw LL. Moja sunia jest bardzo wrażliwa, muszę na nią chuchać i dmuchać i sama na siebie się wkurzam, że zmieniłąm te kosmetyki i przysporzyłam kłopotów sobie i cierpienia psiakowi. Na kosmetyki LL jestem pewna i będę ich używała bo dla mojej suni są bezpieczne i włos wygląda po nich bardzo ładnie. Jak chcesz sprawdzić, to zapraszam do galerii IMPRESJA AD ACTE czyli Czelsi.

natka1641
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:04

Post autor: natka1641 » 14 lis 2016, 18:59

ja zastanawiam się na próbą tych kosmetyków.Lunie to chyba już nic nie naprawi włosa,ale Lili-york-ma długie kudełki...chciałabym spróbowac czegoś nowego-mam shp all systems i jest ok,ale zawsze może być lepiej....

napiszcie jesli możecie-gdzie kupujecie te kosmetyki,bo na pewno częśc zamawia przez internet i zastanawiam się z jakich stron.

darek
Posty: 0
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:04

Post autor: darek » 14 lis 2016, 18:59

[Edit by Admin: Link nie działa]

I coś ze strony lasera o stosowaniu dla anglojęzycznych

Category 5 - Long Soft or Silky Coats
Typical Breeds: Afghan Hound, American Cocker Spaniel, Australian Silky Terrier, Maltese, Shih Tzu, Lhasa Apso and Soft Coated Wheaten

Most of these breeds are required to have a flowing coat where each hair is discernible. In the case of the Lhasa Apso there are many that misinterpret this coat. This coat is required to be hard not harsh. Judges interpretation of this coat is that it is soft to touch however each hair is quite thick therefore giving the hard texture.

Show Bath:
If the coat is in good condition then shampoo with either of the following; Lanolin, Herbal Shampoo. Once again it is recommended that you use Stripping Shampoo at least every 6 - 8 weeks to ensure that the coat remains free of build up. A coat displaying excess build up will look dull and appear in poor condition. Brushing of the coat may become difficult with the brush or comb appearing to drag during grooming. A coat displaying build up may also be prone to knotting. You should shampoo the coat twice ensuring that you rinse all shampoo thoroughly from the coat. If the coat is a little dry you might try using Duo 2 in 1 Shampoo as your second shampoo.

It is recommended that you condition the coat with any of the following; Lanolin, Drape Go Straight,or Intensive Protein Treatment mixed with 1-6 caps of Silk. Depending on the texture, conditioning product can be left in, or rinsed out to suit. for extra shine and smoothness

When working with a smaller dog with a dry coat a treatment is recommended. Shampoo coat as above. Apply Intensive Protein Treatment undiluted direct to the coat using your hands to apply to the hair shaft from the skin to the ends of the coat. Work through the coat in the direction of the coat growth. Never rub the coat as this causes matting. Once the treatment has been evenly distributed through the coat then place the dog in a large plastic bag (e.g. garbage bag) and wrap in about three towels. The normal body heat of the dog will activate the treatment and allow the collagen to enter and repair the hair shaft. It is a good idea to take a seat and watch your favourite show on television as this process takes at least 30 minutes. After your treatment time has elapsed you should rinse the treatment totally out of the coat using tepid water to close the hair shaft down. Mix 1 - 5 capfuls of the Intensive Protein Treatment with one cap of Silk in approximately three litres of warm water. Place the dog in a bathing tub with a plug so that when you pour the solution over the dog you are able to capture the liquid that falls from the coat. Once you have poured the solution over the dog you may need to add warm water to the remaining solution so that you can scoop this remaining liquid continually over the body, head and tail. When you are sure this solution has been thoroughly distributed through the hair then lightly rinse the coat and blow dry as you normally would. This process will not only soften and recondition a dry coat but will also renew the elasticity of the hair.

Maintenance:
The secret to maintaining a long coat is….. keep it soft between shows. Bath using Lanolin Shampoo, with or without No More Stains (depending on how stained the coat is), then condition using one of our conditioners or treatments. If you prefer to put your dog in oil, use Mattless Magic instead of a conditioner. Also, WOW is excellent to help de-tangle your dogs coat.

Anue_86
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:04

Post autor: Anue_86 » 14 lis 2016, 18:59

Przymierzam się do zakupu szamponu i odżywki lub balsamu Laser Lites.Sporo opinii tu przeczytałam i chyba ta linia to jedna z lepszych.Do tej pory używałam Espree,ale włos jest taki trochę przesuszony wiec chce coś zmienić.Myślę o szamponie z lanoliną ,ale nie wiem jaką odżywkę,czy balsam.Może coś doradzicie.

darek
Posty: 0
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:04

Post autor: darek » 14 lis 2016, 18:59

Ale szukasz czegoś tzw. "między wystawami" czy poprostu fajną odżywkę?

iwona_k1
Posty: 0
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:04

Post autor: iwona_k1 » 14 lis 2016, 18:59

U nas Espree też się nie sprawdził

Co do szamponu to nie wiem, bo my nie mamy z LL, ale jeżeli chcesz szampon między wystawami to nie z lanoliną !
Co do odżywki/balsamu to polecam Mattless Magic - my mamy i super spisuje się na obu dziewczynkach

darek
Posty: 0
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:04

Post autor: darek » 14 lis 2016, 18:59

Dlaczego nie z lanoliną? nie jest zły, i nie tłuści włosa , choć nie jestem fanem szamponów z LL

Anue_86
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:04

Post autor: Anue_86 » 14 lis 2016, 18:59

Chciałabym coś bardziej uniwersalnego ,żeby zbytnio nie obciążało włosa a jednocześnie go odżywiało i choć trochę przeciwdziałało kołtunieniu,niekoniecznie firmy LL.Jeżeli jest coś w rozsądnej cenie ,chodzi o szampon i odżywkę to proszę o rady.

iwona_k1
Posty: 0
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:04

Post autor: iwona_k1 » 14 lis 2016, 18:59

Czytałam, że lanolina obciąża włos i dlatego raczej nie powinno się jej stosować między wystawami.
Co do tego, co napisała Pati, to tak jak wcześniej pisałam - najlepsza odżywka byłaby z LL Mattless. Ja u Nelly zauważyłam znaczną poprawę włosa Stał się "lejący", nie tak jak kiedyś ("puszył" się strasznie, a kołtuny robiły się momentalnie - teraz mogę ją przeczesać co dwa dni, kiedyś codziennie i jeszcze nie dawałyśmy rady). Na Primie tak samo, ma bardzo błyszczący, ale nie tłusty, włos. Jak Nel była w jej wieku to już zaczęły się problemy. Może to i po części zasługa szamponu, ale na razie używamy Mattlessa i jesteśmy baaardzo zadowolone
Chociaż najlepiej by było, gdybyś przetestowała na Kejti kilka polecanych szamponów/odżywek i wybrała odpowiedni, ponieważ z tego co zauważyłam, to każdy pies ma inny włos, np. Nel bardziej "problemowy"(też trochę to moja wina, w pierwszych m-cach życia nie za bardzo wiedziałam jakie kosmetyki stosować i niewłaściwymi zniszczyłam jej włos, ale odbudował się, z czego jestem mega zadowolona, bo "wyszłyśmy na prostą" ), skłonny do kołtunienia się, musi koniecznie mieć dobrą odżywkę i szampon, a Prima to i po samej wodzie ma fajną szatę

Anue_86
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:04

Post autor: Anue_86 » 14 lis 2016, 18:59

Szampon z lanoliną nie jest zły,włos nie jest tłusty ,lekko obciążony,ale zapach taki mydlany,mógłby być przyjemniejszy.Nie jestem zbytnio zachwycona a jeszcze Kejti się po nim drapie,najbardziej pierwsze dwa dni,później jest dobrze.Wydaje mi się ,że ona ma raczej suchą skórę i powinnam szukać czegoś nawilżającego ,ale cóż od razu się nie trafi,tym bardziej ,że moje doświadczenie z ta rasą jest bardzo krótkie.Wcześniej miałam i mam yoreczkę zawsze kąpałam ją w Espree i było dobrze ,ale przy shih tzu nie bardzo się to sprawdza.

Odpowiedz