XXVI Radomska Krajowa Wystawa Psów Rasowych

stawki, relacje z wystaw, wyniki, zdjęcia
kamila_1197

Post autor: kamila_1197 » pn lis 14, 2016 6:59 pm

ANISHI BHADRA Ahinsa pies Klasa otwarta

BE BEST Mr-Shih suka Klasa młodzieŜy

BIBI Tyrliporek Shih tzu suka Klasa pośrednia
BUENA ESTRELLA Opto Ahinsa suka Klasa pośrednia

KLAUDYNA Ni-Co-Lo suka Klasa otwarta
BELLEZA ORIENTAL Opto Ahinsa suka Klasa otwarta

Farah

Post autor: Farah » pn lis 14, 2016 6:59 pm

życzymy powodzenia I liczymy na duzo foteczke

Farah

Post autor: Farah » pn lis 14, 2016 6:59 pm

I jak poszlo Są wyniki ?

moRRo

Post autor: moRRo » pn lis 14, 2016 6:59 pm

Ponieważ wystawiane były trzy psy z mojej hodowli i byłam na tej wystawie, mogę napisać co wiem.

Organizacja była beznadziejna - na części ringów trawka pięknie przygotowana, a na ringu shih-tzu trawa za długa z nieuprzątniętą, długą, suchą trawą z poprzedniego koszenia. Stolik rozchybotany tak, że podczas oceny pani sędzia prosiła wystawcę o pchanie go nogami w jej kierunku, a ona pchała w stronę właściciela, żeby pies mógł się na nim jako tako utrzymać!!! Groza! Psy spadały ze stolika, a właściciel musiał trzymać stolik, zamiast odpowiednio zaprezentować psa!

Sędziowanie oczywiście charakterystyczne dla pani Junikiewicz - wszystkiego się można było spodziewać, ale raczej niczego dobrego Pani sędzia widziała rzeczy, których nie ma, a nie zauważała tych, które same rzucają się w oczy.
U Badiego (Anishi Bhadra), który oczy ma naprawdę duże, dopatrzyła się na przykład zbyt małych oczu!!! Za to o oczach Ori (Belleza Oriental) i Esti (Buena Estrella) nie napisała nic, a one mają oczy sporo mniejsze od Badiego . Ori jest niejadkiem, a pani sędzia stwierdziła, że "ma brzuszek", co również jest bzdurą kompletną. Za to u Esti stwierdziła, że ma za wąską klatkę i dlatego w ruchu odstające łokcie!!! Jakim cudem zauważyła u niej odstające w ruchu łokcie, skoro Esti niewiele było widać w tej trawie? - nie mam pojęcia, ale na pewno ta suka nie ma ani odstających łokci, ani zbyt wąskiej klatki!
Nie wiem jaki wzorzec ta pani czytała, ale nie widziałam w opisach psów chyba ani jednego zdania, które by mnie nie zdziwiło.
Esti wychwalała pod niebiosa, ale dała jej ocenę bardzo dobrą! Dlaczego? Nie wiadomo. Jedyne pocieszenie, chociaż marne, to to, że zajęła I miejsce.
Natomiast Ori, która prezentowała się tego dnia znacznie gorzej od Esti (stwierdzam obiektywnie), dostała ocenę doskonałą i tytuł Zwycięzcy.

Pozostałe suczki lok II, ocena bdb, pieska w młodzieży nie było.

Brylancik, w imieniu swoim oraz właścicielki moich psów dziękuję za kciuki i pozdrawiamy

martinelli

Post autor: martinelli » pn lis 14, 2016 6:59 pm

Widzę, że warunki na ringu były kiepskie, ale mimo to bardzo żałuję, że nie mogłam przyjechać z moją Be Best, która miała iść w klasie młodzieży. Zawsze miło by było się spotkać z właścicielami naszych pociech. Niestety musiałam przypilnować maluszków Darinki które przyszły na świat. Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów na innych wystawach.

moRRo

Ja też żałuję, bo miło byłoby się spotkać, ale maluszki ważniejsze. Znam to z autopsji

Również pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnych wystawach

iwona_k1

Post autor: iwona_k1 » pn lis 14, 2016 6:59 pm

Gratulacje !

moRRo

Dziękujemy

Odpowiedz