Kosmetykowy offtop ;)

Jakie kosmetyki wybrać a jakich nie!
alfik87

Postautor: alfik87 » pn lis 14, 2016 6:59 pm

A może olej kokosowy?
Ja kilka razy nakładałam Tobiemu na noc , dzień przed kąpielą i ładnie odżywiało włos.
Możesz to kupić w sklepie ze zdrową żywnością
natka1641

Postautor: natka1641 » pn lis 14, 2016 6:59 pm

dziękuje spróbuje-wiec kapiel bedzie jutro....ja ja codziennie czesałam,czasem cos sie zrobilo od sweterka,ale mąż nie miał głowy i czasu-rano do mnie do szpitala,po południu do pracy,mojej mamie one nie dawały sie czesać:Lili uciekała,a Luna warczała-mama mówiła,że mimo iz zna dobrze ją to jednak bała się,że zostanie ugryziona-a przecież nie raz ja czesała i Lunie podobalo się....więc ten tydzień zrobił swoje,a jeszcze ze sweterka Luny odczepło się podszycie i dodatkowo sweterek mechacił włos...jeszcze tylko 1 tylnia łapa jest do wyczesania i własnie musze włos extra odzywic -wiec sprobuje ten olejek kokosowy-a jak nie dostane to oliwka.dziekuje
alfik87

Możesz też po prostu nie spłukiwać odżywki
natka1641

w nocy luna była na oliwce,a teraz po kapieli w szlafroczku leży -odzywka chris christensen day to day+brush oli z dr.lucy+oliwka-za 10min.ja spłucze-pownno odzwyić włos
natka1641

dziewczyny mam pytanie-jak zabezpieczyć włos psa przed wodą morską czy z jeziorka.Ktoś poprosił mnie o radę,której udzieliłam,ale cały czas zastanawiam sie nad lanoliną-skoro jej woda nie spłucze,a ona nawilży włos,to może psiaka płukać lanoliną-czy to zbyteczne?
natka1641

SZYBKA WAżNA RADA:czy jak włos psa jest brudny od farby i zlepiony od kleju mogę przemyć go-łapki i końcówki na brzuszku-szmatką z rozpuszczalnikiem?

Mam kryzys,mąż był z Luną dziś u kolegi zobaczyć co za remont robi,i Luna tak szalała z jego psem,że wpdała w farby i puszeczkę z klejem-łapki ma brudne i zlepione i końcówki na brzuszku...zanim mąz dotradł do domu to było prawie zeschnięte-myłam ją,zaraz też idzie znowu moczyć się,ale boję się,że włos na łapkach będę musiała jej ściąć
alfik87

Myślę że jak nie ma innego wyjścia to można spróbować, tylko uważaj na skórę, ale wydaje mi się że i tak skończy się to nożyczkami bo po takim rozpuszczalniku to włos pewnie będzie jak siano:( coś masz pecha z tymi włoskami Lunki
Powodzenia!
iwona_k1

Postautor: iwona_k1 » pn lis 14, 2016 6:59 pm

może spróbuj, tylko żeby nie lizała i nie wąchała. Nie wiem jak to z uczuleniem, le daleko od skóry i spróbuj na jednym miejscu. No na łapkach pójdzie ciężko... może zobacz na google, np. wpisz: ,,czy można na psich włosach użyć rozpuszczalnika. Moja mama też nie wie ;( Szkoda włosków ;(
natka1641

wet mi odp na sms-jeszcze nie wrócił-że on by obciął te włoski na nogach,bo rozpuszczalnik jest silny i mże podrażnić skórę pozatym nos psa jest delikatny............normalnie siedze i płaczę-jak ja jej dziś z gróbsza obetnę,jutro pójdę do fryzjera na wyrównanie...ona będzie wyglądała jak kosmita-brzuszek i tak miał być ścinany w tym tygodniu...ale łapki a na grzbiecie futro......dobrze w nocy sniły mi się zęby;/
alfik87

No właśnie też o skórę się martwiłam, a po rozpuszczalniku pewnie włos też by był tragiczny:( ehh no masz się z tymi jej kłaczkami coś nie pisane wam są długie włoski
Może fryzjerka będzie umiała to wszystko jakoś ładnie ścieniować i uformować żeby wyglądała jakoś proporcjonalnie
natka1641

no ja obetnę jak najmniej-ale i tak sporo-będzie poszczepiona,a fryzjerka niech ratuje z tych resztek co się da...teraz czekam na nozyczki,bo moje mi spadły i rozleciały się....moja mama tez to powiedziała,że z włosem Luny ciagle pod górkę i chyba nie dane nam zapuścić....grzbiet i boki całe są-nie licze jak gdzie niegdzie był syf-lekko przyciełam i nawet nie widać aż tak....
adm-tg
Site Admin

Postautor: adm-tg » pn lis 14, 2016 6:59 pm

mozesz spróbowac z rozpuszczalnikiem rozcieńczonym i octem z szarym mydłem. Jak wyschnie farba. Powinno puścić.

dwa lata temu przed wystawą Katowicką malowali nam klatke schodową, a Luna jest tak nauczona ze chodzi przy ścianie i inaczej nie zejdzie,babcia z nią wychodziła i ... cały bok i prawa strona głowy zółta ;p było to dzien przed wystawą.
Na szczescie byliśmy przed strzyzeniem, z boku zółta farba zeszła natomiast głowa to masakra... Kilka myć, ocet, rozpuszczalnik i zeszło

ale kto bierze psa długowłosego w remont i pozwala biegac w miejscu gdzie są farby i kleje ... :smt102 :smt017
natka1641

a taki roztwó nie będzie za mocny dla psa skóry i nosa?
to mój mąż taki mądry
ja już troszke podciełam,naciełam,ale jeszcze dużo do roboty jest.
rozpuszczalnik-ocet-szare mydło-w jakich proporcjach te pierwsze płyny?
adm-tg
Site Admin

Postautor: adm-tg » pn lis 14, 2016 6:59 pm

jak mocno rozpuszczalnik rozcieńczysz to nic nie powinno być, ale przy głowie/nosie/oczach moze uzyj tylko octu.

nie mam pojecia w jakich proporcjach, ja zawsze na oko robie zacznij od mocno rozcieńczonych , z rozpuszczalnikiem uwazaj, ale z octem to luuzik po całym zabiegu dobrze spłukaj i powinno byc ok . POWODZENIA

część tez sama odpadnie,niestety razem z włosem... wiec za kilka dni slina kuracja nawilzająca
natka1641

głowa cała czysta,łapki wyglądają jakby w misce z farbą i klejem stała,brzuszek jak pisąłam końcówki włosów-ale i tak miał być ścinany w tym tygodniu,grzbiet-i boczki-gdzie niegdzie,ale mały retusz nożyczkami i ok-chyba nawet nie widać tego,ale te łapki.......włos ucierpi bradzo---nawilżanie-to może ja kupie olejek migdałowy czy coś co używa się do papilotowania,żeby natłuścić ten włos na maxa?

Wróć do „Kosmetyki”